14 gun once ella hapı kullandım 2 gun sonra adet tarıhıme uc gun kalmısken adet oldum

14 gun once ella hapı kullandım 2 gun sonra adet tarıhıme uc gun kalmısken adet oldum normal gunum gıbı 7 gunde bıttı sonra yaklasık 3 gun sonra sol tarafımda agrı oldu basurdan kaynaklı dusunduk tahlıl verdım yarın alcam fakat ultrosonda sol ovel 20mm kıst var dedıler hamılelık olasılıgım nedır.

Tahlil.com Cevabı : Hamilelik olasılığınız yok denebilir..

D******* :

Merhaba ben ella hap kullandım sanırım bu ilaç adet gecikmesi yapıyormuş. Eğer bu durum söz konusu olursa tarlusal kullanarak adet olabilir miyim? onu kullandığımda adet olursam hamilelik riskim ortadan kalkmış olur mu?

Cevap:

Ella ertesi gün hapı olarak da bilinen ve gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.