15 yaşındayım sevgilimle seviştikten sonra kahverengi lekeler geldi.Adetim de gecikti.Hamile olabilir miyim?

15 yaşındayım.Sevgilimle  sevişirken 2-3 cm içime girdi ve araştırdığımıza göre kızlık zarı zedelenme gibi bir olay olduğunu düşünüyoruz ondan önceki hafta hastalanmam gerekiyordu fakat olmadım regl olmam gereken haftadan önce  kas gevşetici hap kullandım onun yüzünden olmadığımı düşünüyorum fakat ilişkiye girdikten sonraki 3-4 gün kahverengi lekeler geldi daha sonra gelmedi önümüzdeki hafta hastalanmam gerek ve ben kilo aldım göğüslerim acıyor sevgilim içime boşalmadı fakat kızlık zarı patlamadan da hamile kalma olasılığı varmış ne yapmam gerekiyor 15 yaşındayım hamilelik testi alsam verirler mi ? Ve ben 1 seneye yaklasık 2 ay süresince regl görmemiştim doktora gittiğimizde kan yetersizliği yüzünden ilaç vermişti ben yine ağustos ayında olmadım eylülde de olmazsam doktora gideceğim kan tahlili yaparlarsa eğer böyle birşey varsa çıkar mı ? Ya da size göre gebe kalma olasılığım var mı ?

Tahlil.com Cevabı : Bu kadar küçük yaşta bu tür işlere girişmeniz doğru değil.Üstelik bilgi sahibi olmadığınız da anlaşılıyor.Olası bir hamilelik halinde de sizi sorunlu günler bekleyebilir.Kızlık zarınızın muhtemelen yırtıldığı anlaşılıyor yazdıklarınızdan.Erkeklerde zevk suyu olarak bilinen prostat salgısından da hamile kalma olasılığı vardır.Sonuç olarak tabii ki hamile kalma olasılığınız az da olsa var.Adetinizde gecikme olursa kanda beta hcg yapılması en doğru olan.Ama bu yaşta nasıl gidip bir sağlık merkezine başvuracaksanız, bu da kolay değil.Allah yardımcınız olsun, bu yaşta bu kadar erken de bu işlere girişmeyin, en azından prezervetif gibi koruyular kullandırın arkadaşanıza

k***************** :

Nisanlimla ters iliskiye girdik kan geldi sizce kizlik zarim hasar gormusmudur ? Acil

Cevap:

Bu tür ilişki denemesinde yanlışlıkla vajinaya da giriş olabilmektedir. Kızlık zarınız yırtılmış olabilir.  Veya makattan da kan gelmiş olabilir zorlamaya bağlı.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.