17 yaşındaki kardeşimin İHA testinin sonucunun pozitif olduğunu öğrendik?

hocam bugün (26.01.2012) 17 yaşındaki kardeşimin İHA testinin sonucunun pozitif olduğunu öğrendik. radyoloji uzmanı tarafından iğne yöntemiyle dışardan girilim alınacağı söylendi. ameliyat sırasında ve sonrasında tehlike olur mu ? ameliyat sonrasında yapılması gerekenler nelerdir..

Tahlil.com Cevabı : Kist Hidatik yönünden yapılan tahliliniz pozitif çıkmış.Bunun tedavisi cerrahi girişimdir.Normal şartlar altında tehlikeli bir ameliyat değildir.Ameliyat süreci ve sonrasınna dair detayları ise operasyonu gerçekleştiren hekimler vermelidir.