17 yaşındayım, sedimantasyon 1 saat tahlilim 34 çıktı bu ne anlama geliyor ?

en 17 yaşındayım. sedimantasyon 1 saat tahlilim 34 çıktı bu ne anlama geliyor böbreklerimin iltihaplı olduğunu söylediler bu yaşıma kadar haplarla 2 kere regly oldum bununla bir alakası var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim ...

Tahlil.com Cevabı : Sedimentasyon testiniz yüksek çıkmış.Enfeksiyon durumlarında bu test yüksek çıkar.Böbrek iltihabı da bu enfeksiyon durumlarından biridir.Ancak böbrek iltihabı olarak belirttiğiniz durum,idrar yolu enfeksiyonu olarak da bilinir.Bunun tanısı için öncelikle idrar tahlilleri de yapılması gerekmekte.