Sedimantasyon testi yapıldı 75 çıktı bunun nedeni ne olabilir?

Ben 22 yaşındayım 1.5 yıl önce burun ameliyatı oldum ameliyattan sonra burun kemiğim sürekli ağrıyodu 2.ameliyatı oldum hala ağrıyor ilk ameliyatı yapan dr sedimantasyon testi yaptı 75 çıktı bunun nedeni ne olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Sedim yüksekliğinin bir çok nedeni vardır.Enfeksiyonlarda özellikle yüksek çıkabilmektedir.