19 ağustos enson adet tarihim yumurtlama takvimi uygulayarak eşimle ilşkimiz oldu

19 ağustos enson adet tarihim yumurtlama takvimi uygulayarak eşimle ilşkimiz oldu anlamak için daha erken olduğunu biliyorum yanlız bugün fizik tedaviye gittmem gerekti emar çekilmesini istedi bende şüphem olduğunu söyleyince kadın doğuma yönlerdirdi dr beyde beta hcg isteti adetime 10-11 gün var sonuç 0,34 çıktı negatif yani hamile olsam bile dölleme olalı 6 gün olmuştur çarşamba emar çektirmem lazım testi tekrarlamalımıyım yoksa olsa dahi adet günüm gelmeden anlaşılmazmı?

Tahlil.com Cevabı :  Aslında sorunuzun cevabını biliyorsunuz.Yine de içiniz rahat olsun diye, adet gördükten sonra emar çektirebilirsiniz.Eğer gebe kalırsanız çektirmezsiniz.

o********** :

Adet doneminde sürtünmeyle iliskiye girdik 2.günüydü boşalma olmadı bi ara 4 sn vajinama dokundu kilot ustunden yaptık hamilelik riski varmı ?

Cevap:

 Çoğunlukla cinsel konularda bilgisizlikten ve erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan bu tür çoğu zaman da çok anlamlı olmayan sorular geliyor.  Belirtiğiniz şekillerde bir hamilelik pek mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.  Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com ekiplerince verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz. Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Hamile nasıl kalınır, hangi tür ilişkilerde hamile kalınmaz, öğrenmek için tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b************* :

 Reglim bittikten sonra 4 5 gün sonra sürtünme yoluyla birliktelik yaşadım. Ilişkiden 5 6 gün sonrada kısa süreliğine mide bulantım baş dönmem kusma hissim oldu. Hamilelik mümkün müdür? Hamilelik varsa belirtileri bu kadar çabuk ortaya çıkar mi?(boşalma olmadı zevk suyundan supheleniyoruz)

Cevap:

   Özellikle genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur. Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.   Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.   Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.