2 ay önce çarpıntıyla hastaneye gittim testler yapıldı ve demir eksikliği anemisi çıktı. Kan şekerimin 101 çıkması beni korkuttu?

slm ben bundan yaklaşık 2 ay önce çarpıntıyla hastaneye gittim testler yapıldı ve demir eksikliği anemisi çıktı...benim ilgimi çeken teste açlık kan şekerimin 101 çıkması beni korkuttu acava sınırdamıyım annemde ve annemin akrabalarında şeker hastalığı var ama annnemde 45 yaşından sonra çıktı benim yaşım 25 acaba böyle bir risk taşıyormuyum....

Tahlil.com Cevabı : 100 ve üstü açlık kan şekeri değerleri takip edilmelidir.Annenizde ve akrabalarda şeker olması da riski arttırıyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurun