2 ay önce kan tahillerim düşük çıkması nedeniyle ilaç tedavisine başladık kontrol gittiğimde kan değerlerimin düşük çıkması neden acaba.

2 ay önce kan tahillerim düşük çıkması nedeniyle ilaç tedavisine başladık kontrol gittiğimde kan değerlerimin düşük çıkması neden acaba.Tahlil sonuçlarımı aşağıda yaıyorum.İlk tahlilim:RBC:3,89HGB:9,8HCT:31,3MCH:25,2MCHC:31,3MCV:80ferritin 14,05Sonraki tahlillerim:şimdi yaptırdığımda kan ilaçlarımı düzenli almamam rağmen sonuç aşağıda yazıyorum;mch 26,81mon 1,01ferritin 9,9Neden düşük çıkıyor sonuçlar? wbc 10,9

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulgularınız var ve demir değeriniz düşük.Depoların dolması vakit alır, tedavinize uzun bir süre devam etmelisiniz