2 aya yakın kaşıntı sorunu vardı.. doktor recetesi üzerine antibiyotik ve alerji ilacı kullandım?

Merhaba doktor, bende 2 aya yakın kaşıntı sorunu vardı.. doktor recetesi üzerine antibiyotik ve alerji ilacı kullandım. 1 aydır ağrı kesici dışında ilaç kullanmıyorum. bu gün kan testi yaptırdım. alt 81.6 ast 39.1 çıktı. karaciğerimde ciddi bir problem mi var???

Tahlil.com Cevabı : Bazı antibiyotikler ALT değerlerinin yüksek çıkmasına neden olabilir.Doktorunuza danışmanızda yarar var