Endoskopi yaptırmak için yapılan test sonuçlarımda glukoz (akş) 109 çıktı (refans aralığı 74-106), Total Bilırubin 1.42 (refarans aralığı 0.3-1.2?

Endoskopi yaptırmak için yapılan test sonuçlarımda glukoz (akş) 109 çıktı (refans aralığı 74-106), Total Bilırubin 1.42 (refarans aralığı 0.3-1.2) direk bilırubin 0.27 (referans aralığı 0.2) indirek bilirubin 1.15 (referans aralığı 0-1) 1.5 yıl önce hepatit aşısı oldum başka bir ameliyat sonrası ) tahlil sonuçlarımı yorumlarmısınız.

Tahlil.com Cevabı : Glukoz yüksekliğiniz diabet yönünden risk altında olduğunuzu gösteriyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurun, ilav etahliller de isteyecektir.