2 kutu iğne kutu iğne kuallandım demir 77 ug/dl demir bağlama kapasite 238 ug/dl ferritin 31 ng /ml sizce nasıl?

Merhaba 28 yaşında bayanım. demir eksikliği ve halsizlik problemim var.2 kutu iğne kullandıktan sonra test yaptırdım.sonuçları aşağıda yazılı.Yorumlamanızı rica ederim.tşk demir 77 ug/dl demir bağlama kapasite 238 ug/dl ferritin 31 ng /ml wbc 4 rbc 4,44 hgb 12.7 hct 36,8 plt 197 pct 166 mvc 83 mhc 28.6 mchc 34,5 rdw 12,9 mpv 8,4 pdw 14,3 lym 39 % mon 6,8 % gra 54,2%

Tahlil.com Cevabı : İlk sonuçlarınızı bilmediğimden kıyas yapamayacağım.Ancak şunu belirtmeliyim,özellikle demir eksikliği anemisinde tedavi uzun sürer.Bunda amaç vücuttaki demir depolarının dolmasıdır.Bir süre daha tedaviye devam etmelisiniz.