2 yıl önce bir hastanede apandisit şüphesiyle 4 gün yatılı olarak kaldım ve bu sürede alınan kan örneğinden Hepatit B var denildi. Daha sonra 2 farklı yerde tah

Merhaba, internette çok sayıda yazı okudum ama net bir cevap bulamıyorum maalesef. 2 yıl önce bir hastanede apandisit şüphesiyle 4 gün yatılı olarak kaldım ve bu sürede alınan kan örneğinden Hepatit B var denildi. Daha sonra 2 farklı yerde tahlil yaptırdım ve iki tahlilde de HBV DNA Saptanmadı Negatif yazıyor. Bana Hepatit B teşhisi koyan hastane çok kişiye yanlış teşhis yapmış. Hepatit B miyim?

Tahlil.com Cevabı : En son baktırmış olduğunuz negatif çıkmış. Maalesef ki kimi zaman bu tip hatalar olabiliyor.Son baktırdığınız tahlil sonucu sizi tatmin etmediyse  güvenilir bir sağlık kuruluşunda veya özel bir laboratuvarda tahlili tekrar baktırarak öğrenebilirsiniz. Bizim size burdan Hepatit taşıyıcısı olup olmadığınızı söylememiz mümkün değildir