İlk önce HBS AG pozitif sonra HBSAG negatif çıktı.Hangisine inarkadanım?

HBs Ag pozitif, Anti HBs negatif çıktı 3 gün sonra başka bir merkezde yapılan sonuçlara görede HBs Ag negatif Anti HBs negatif, HBV DNA Negatif hangi sonuca inanmalıyız ilk yapılan özel bir merkez ikincisi üniversite hastanesi ilk pozitif çıktığı için ünv. daha detaylı istedi sonuçları yorumlarsanız mutlu olurum( 6 haftalık gebelik var gebelikte yanıltıcı sonuç çıkabilirmi)

Tahlil.com Cevabı :

Üniversite hastanesinin sonuçlarına inanın.Üstelik orda çok daha duyarlı olan HBV DNA testi ile de teyid etmişler.HBV DNA Negatif  çıkmış.

Gebelikte asla Hepatit sonuçlarında yanıltıcı bir sonuç çıkmaz.