20 gün önce kürtaj oldum.Beta HCG testi sonucu 40 çıktı.Ne dersiniz?

20 gün önce kürtaj oldum.Beta HCG testi sonucu 40 çıktı.Normal mi kürtaj sonrası Beta HCG yüksekliği

Tahlil.com Cevabı : Kürtaj sonrası bir süre daha Beta HCG değeriniz normalin üstünde çıkabilir.Kürtaj sonrası ortalama 5-6 hafta sonra bu değer normale gelecektir.Bu konuda kürtajınızı yapan doktorunuz gerekli takipleri yapacaktır.