21 yaşındayım 7-8 litre sıvı tüketiyorum şeker hasatalığım olabilir mi?

Ben 21 yaşında bir gencim kışın sıvı tüketimim gayet normaldi yaza geldiğimizde fazlalaştı günde 7-8 litreyi buluyor bir kaç hemsıre arkadasım şeker hastalığı olabilir kanısını getirdi internetten şeker hastalığının belirtilerine baktım sadece asırı sıvı tuketımı bana uyuyor baska hıcbır rahatsızlıgım yok annem şeker hastası sizce bendede olma ihtimali var mı?tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Günde 7-8 litre sıvı tüketmeniz olağan değil.Farklı diabet türleri var.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.