PLT sonucu 1702 -H- normal değer 156-373 bu ne tür bir hastalığa sebeptir?

Hematoloji için istanbula anneannemin sevki yapıldı ve samatya ve okmeydanı hastanelerinde yapılan hemogram sonuçları sevk sebebi ile aynı PLT değeri yüksek sonuçlarda tekrarlandı sonuç aynı yazısı var PLT sonucu 1702 -H- normal değer 156-373 bu ne tür bir hastalığa sebeptir?

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri annenizin çok yüksek.Mutlaka araştırılması lazım.PLT bir çok nedenle yüksek çıkabilmektedir.Aşağıda PLT nin hangi durumlarda yükseldiğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz. http://tahlil.com/trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir