22 yaşındayım hamileyim demir 45.359 normal oran 50-180 demir bağlama kapasitesi 452.7 normal 118-418

22 yaşındayım hamileyim demir 45.359 normal oran 50-180 demir bağlama kapasitesi 452.7 normal 118-418 demirim düşükmüş şuan dikkat ediyorum kaç güne düzelir ve bebeğimin zekasını etkilermiş düşük olması düzeldiğinde bu ihtimal ortadan kalkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Evet demir değeriniz düşük buna bağlı olarak de demir bağlama kapasitesi testiniz de yüksek çıkmış. Bu durumda gebeliğinizi takip eden doktor size demir içeren ilaç başlayacaktır.Demir değerinizde çok aşırı bir düşüklük yok. Şu an için endişe etmenizi gerektiren bir durum yok. Biran önce tedavinize başlanması gerekir ancak.Bu arada demir içeren gıdalar ( kırmıze et, sakadad, kuru üzüm gibi) almanız uygun olacaktır. Geçmiş olsun.