23 yaşındayım 55 kiloyum 4 ay önce biyo kimya yaptırdım ..

23 yaşındayım 55 kiloyum 4 ay önce biyo kimya yaptırdım sadece b12 normalin iki kat üstünde çıktı onu düzene koydum kansızlık vardı kansızlık giderildi 20.06.2014 tarihinde biyo kimyamda ast değerim 64 alt değerim 70 çıktı rica etsem sizde yorumlar mısınız sıkıntı yaratır mı bu yükseklik tşk

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer enzimler enfeksiyonlar, alkol, ilaç kullanımı, yağlanma, vb. nedenlerle yükselebilir, araştırılması gereklidir..