Mide kanserinden ameliyat oldu.Midesini %90nı alındı

İyi günler dedem yaklaşık olarak 2 yıl kadar önce mide kanserinden ameliyat oldu.Midesini %90nı alındı kemıoterapi uygulandı.Geçtiğimiz günlerde yüksek karın agrısı nedenıyle hastahaneye götürdük yapılan tetkiklerde CA 19.9 oranı Çok yüksek çıktı (2180).Bunun neticesinde Tanı olarak Z03.1 ; R53 ; D64.8 tanıları bildirildi ayrıca tetkilerde VITAMİN B12 değerleride 1480 olarak belırlendİ.

Tahlil.com Cevabı : CA 19.9, testi mide kanserlerinde yüksek çıkmaktadır.Bu dedenizin hastalığı için beklediğimiz bir durum.Muhtemelen Vit B12 değeri de hastalığı nedeniyle yüksek çıkmıştır.