23 yaşındayım adetimin 3. günü hormon testi yaptırdım. prolaktin hormonu 83 mL çıktı. Diğer hormon seviyeleri normal referans aralığında çıktı.

Merhaba 23 yaşındayım adetimin 3. günü hormon testi yaptırdım. prolaktin hormonu 83 mL çıktı. Diğer hormon seviyeleri normal referans aralığında çıktı. Adet düzensizliği yok. Bu kadar yüksek çıkmasının sebebi ne olabilir

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....