Hormon testimde prolaktin 31.30 çıkmıştı hafif yüksek dendiği için ilaç yazılmadı Ekim veya Kasım ayında herhangi cinsel ilişkim olmadı fakat adet görmedim

Merhaba en son 14-15 Eylül de adet gördüm az miktar da olsa ve hormon testimde prolaktin 31.30 çıkmıştı hafif yüksek dendiği için ilaç yazılmadı Ekim veya Kasım ayında herhangi cinsel ilişkim olmadı fakat adet görmedim adet söktürücü yazıldı onu kullanmama rağmen yine adet görmedim beta hcg Ekim ayında 1.20 çıkmıştı bu testi tekrar ettirmeme gerek varmıdır ?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Hamilelik de yok.Beta HCG değeri normal çıkmış.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....