24 hafta 2 günlük hamileyim.normalde romatizmam vardı şu aralar sanki nefesim yetmiyormuş gibi geliyor ve hep kalbim sanki pırpır ediyormuş gibi geliyor.

 Hocam merhaba ben şu an 24 hafta 2 günlük hamileyim.normalde romatizmam vardı şu aralar sanki nefesim yetmiyormuş gibi geliyor ve hep kalbim sanki pırpır ediyormuş gibi geliyor.bazen gücüm gidiyor olduğum yere yığılacakmışım gibi geliyor.bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz teşekkurler

Tahlil.com Cevabı : Hamileliğin ilerleyen döneminde kalbin yükü de arttığı için benzer şikayetler olabilir.Yine de doktorunuza ve gerekirse bir kardiyoloji uzmanına başvurabilirisniz.