İdrar yolu enfeksiyonundan kurtulamıyorum

  22 yasnda bayanım idrar yolu enfeksiyonundan  kurtulamıyorum 1senelik evliym ve evlilik önceside vardı idrar ve kan testlermi yaptırıyorm fkt yüksek çıkıyor en sn hmoglabin+pozitf lökosit3+pozitf keton1+pozitf eritrosit 17,77 lökosit 200,85 nitrit poztf bakteri 1333,67 idrar kül.ESCHERİCHİA COLİ 100.000

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız idrar yollarınızda bakteriyel bir enfeksiyon olduğunu gösteriyor.Kültür tahlili de yapılmış, bu tahlil sonucuna göre üreyen bakteriye yönelik uygun antibiyotik belirlenir.Antibiyotik tedavisi sonrası normal şartlarda iyileşmeniz gerekmekte yine tedavi olamazsanız ileri tetkiklerde yapılmak üzere üroloji bölümüne başvurmalısınız.

b******** :

2 gündür böbrek ağrısı sandığım ağrıyla doktora gittim idrar tahlili istenildiğnde sonucların dansite : 1.014 pH:6 bakteri :98 çıktı doktor idrar yollarında enfeksiyon var dedi bi takım ilaçlar verdi ama pek bi faydası olmadı ne yapabilirim nasıl kurtulabilirim bu bakterilerden.....:/

Cevap:

İdrar kültürü tahlili idrar yolu enfeksiyonu tanısında kullanılan en güvenilir tahlil yöntemidir.Ancak bu tahlil yapılmamış anlaşılan.İdrar kültürü sonucuna göre, bir enfeksiyon varlığı yönünden en doğru bilgi alınacaktır.İdrar kültürü hakkında detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınızİdrar kültürü nedir?http://tahlil.com/idrar-kulturu-nedir-idrar-kulturu-neden-yapilir

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.