24 yaşında bir bayanım aşırı demir eksikliğim var. tahlil sonuçları:

24 yaşında bir bayanım aşırı demir eksikliğim var. tahlil sonuçları: DEMİR 16 FE bağlama 325 HGB 10.1, HCT % 30.89, MCV 57, MCH 18.8, PCT 0.32, MID% 11.1, FERRİTİN 2.2 3 ay düzenli ferro sanağızdan++ , zinco ve dodex ampül kullandım ve sonuçlarda pek bir fark yok

Tahlil.com Cevabı : Evet değerleriniz demir eksikliği ve kansızlık bulgusu.Tedavinize devam edin mutlaka, kan yapıcı gıdalara da ağırlık verin.Bu tedavi uzun soluklu bir tedavidir.