27 yaşında erkeğim. öncelikle dün gece kalbimde sabaha kadar aralıklarla ağrı vardı dr gittim tahlillerimde TRİGLİSERİD değeri 350 LIP: + ve Ldl : 160 çıktı.

 27 yaşında erkeğim. öncelikle dün gece kalbimde sabaha kadar aralıklarla ağrı vardı dr gittim tahlillerimde TRİGLİSERİD değeri 350 LIP: + ve Ldl : 160 çıktı. ekg de çektirdim ama merak ettim.

Tahlil.com Cevabı : Trigliserit ve LDL  değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.Kardiyoloji bölümünde muayene olmanız da uygun görülüyor.