27 yasındayım prolaktin 603 referans:102-496ulu/ml cıktı TSH 4,59 ?

27 yasındayım prolaktin 603 referans:102-496ulu/ml cıktı TSH 4,59 hiçbir şikayetimde yok süt gelmesi adet düzensizliği gibi kadındogumcuya gittim euthy 50 ml verdi sonra devlette hormon testi yaptırdım serbest t3 3,09- t4 0,92 tsh 2,17 cıktı arada tutarsızlık var ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali