Saç dökülmesi şikayetim üzerine yaptığımız tahlillerde tsh düşük prolaktin yüksek çıktı.

 Saç dökülmesi şikayetim üzerine yaptığımız tahlillerde tsh düşük prolaktin yüksek çıktı. ayrıca hemogram testinde mpv yüksek,pdw düşük pct yüksek ve mon yüksek çıktı bunlar ne anlama geliyor ne yapmalıyım. Ve bu durum hamile kalmamı etkiler mi

Tahlil.com Cevabı : Her 2 durum da hamile kalmanızı olumsuz yönde etkiler ve tedavi olmanızı gerektirebilir.Aşağıdaki yazılarımızda TSH düşüklüğü ve prolaktin yüksekliğine dair bağlantılarda detaylı bilgi bulabilirsiniz.TSH düşüklüğü: Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasiProlaktin yüksekliği: .Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali