3 ay önce babam byPass amelatı oldu şikayeti bacak kas içi ağrısı ve ateş

 3 ay önce babam byPass amelatı oldu şikayeti bacak kas içi ağrısı ve ateş bu şikayet 2 haftadır devam ediyor kan degerleri wbc:18 hs-crp:21,1 sedim:81 şuan hastanede yatıyor ama değerlerinde düşme var ama ateş kas içi ağrısı geliyor neyapmalyz

Tahlil.com Cevabı :  :Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...Sedimentasyon yüksekliği nedir?CRP yüksekliği nedir?Kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliği