30 yaşında bayanım.kültür testi yaptırdım sonucunda ise; Gram boyama : Epitel,Lökosit,Bol Küme Yapmış GR(+)?

merhaba, ben 30 yaşında bayanım.kültür testi yaptırdım sonucunda ise; Gram boyama : Epitel,Lökosit,Bol Küme Yapmış GR(+)Kokobasil ''Clue Cells'' görüldü. Sonuç: Patojen Vasıfta Bakteri Üremedi. Üreoplasma Kültürü: Üreme Olmadı Chlamydia Antijeni: NEGATİF / NEGATİF.. Hocam bunların anlamı nedir açıklarsanız sevinirim. ޞžimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Vajen kültüründe CLUE CELL görülmesi, Gardnerella vaginalis denilen bir bakteriye bağlı vajen enfeksiyonu geçirmekte olduğunuzu işaret edebilir.