31 yaşında bir erkeğim ve gaz ve şişkinlik problemim için doktora gittim.

Merhabalar.31 yaşında bir erkeğim ve gaz ve şişkinlik problemim için doktora gittim.. Aşağıda anormal değerler belirtilmiştir.Yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler. Monosit % *8,68 % 3 - 8(r.d) MPV *7,74 fL 9 - 13(r.d.) AST(SGOT) *49 U/L 5 - 34(r.d) PDW *17,1 fL 9-17

Tahlil.com Cevabı : AST değerinizin yüksekliğini bir ay sonra tekrar ettirin. Tekrar yüksek çıkarsa bir gastroenteroloji uzmanına muayene olun. Diğer sonuçlarınızda bir anormallik yok.