31 yaşındayım ,hamilelik sonrası kiloda aldığım için insülin direncim 14.48 çıkmıştı,dahiliye doktorum şu an ilaç kullanmayalım?

Merhaba 31 yaşındayım ,hamilelik sonrası kiloda aldığım için insülin direncim 14.48 çıkmıştı,dahiliye doktorum şu an ilaç kullanmayalım,eğer kilo verirsek değer düşer dedi,bir dahaki kontrole biraz geciktim 1 sene sonra gittim 6-7 kio vermiştima ama hala hamilelik öncesi kiloma dönememiştim,geçen hafta yaptırdığım testlerde değer 11,53 çıktı,biraz kilo vermiş olmam,ve değerinde düşmüş olmasından dolayı doktorum yine ilaç vermedi,spor ile destekleyerek kilo vermemi istedi,ilacın son çare olduğunu söyledi,Sizce ilaç kulanmam gerekiyor mu ,endokrinoloji uzmanına gitmem gerekir mi

Tahlil.com Cevabı : ÇOK GEREKLİ DEĞİL AMA ENDOKRİNOLOJİYE GİDEBİLİRSİNİZ. BAZEN İLAÇ VERİYORLAR FAKAT ENGÜZELİ SPOR VE UYGUN DİET