32 yaşında erkeğim ca 19 tahlilim 81 çıktı?

32 yaşında erkeğim ca 19 tahlilim 81 çıktı kan değerlerim normal sağlık çalışanıyım safra kesemde 2 cm taş var diğer tahlillerimin hepsi normal

Tahlil.com Cevabı :  Safra kanalın bir taş ile tıkanması veya iltihaplanması da Ca 19-9 da yükselmeye neden olabilir.CA 19 9 yüksek kişilerde kanser görülecek diye bir kural yoktur.Gastrointestinal sistem kanserlerinde yüksek çıkabildiği gibi kanser olmayan durumlarda da yüksek çıkabilir.CA 19 9 ile ilgili aşağıdaki yazımızı da okumanızı öneririmhttp://tahlil.com/ca-19-9-kanser-antijeni-ca-19-9-yuksekligi-hangi-durumlarda-olur