35 yaşında bir bayanım.

Merhaba , 35 yaşında bir bayanım. Tiroid Ultrasonu sonucunda Haşimato bulgularına rastlandı ve ilave olarak yapılan kan tahlili sonuçlarım ; HGB : 10,1 HCT : 30,2 MCV : 25,9 Ferritin : 4,5 T3 : 3,13 T4 : 0,88 TSH : 2,55 B12 : 155 çıkmıştır. Sonuçları sizinde değerlendirmenizi rica derim.

Tahlil.com Cevabı : Hem demir hem de Vit B12 eksikliğine bağlı kansızlığınız var. Hematoloji uzmanına başvurup tedavi olmanızı öneririz..