37 yaşındayım ve kolestrol ile ilgili tahlil yaptırdım. sonuçlar, Total Kolestreol : 213?

37 yaşındayım ve kolestrol ile ilgili tahlil yaptırdım. sonuçlar, Total Kolestreol : 213, HDL kolesterol: 24, Trigliserid 57 kolesterol ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum, tahlil sonuçlarımı değerlendirip, ne yapmam gerektiğini söylermisiniz. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılar

Tahlil.com Cevabı : Şimdi burada kötü kolesterol yani LDL düzeyiniz yok ama ben hesaplayayım. LDL=178. Yüksek bir değer, iyi kolesterol HDL=24 olup çok düşük. Yağdan fakir beslenme ve hareketi artırıp, Statin grubu ilaç kullanmalısınız