44 yaşındayım açlık kan şekeri değerim 139 çıktı değerlendirir misiniz?

İyi günler 44 yaşındayım açlık kan şekeri değerim 139 çıktı yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : 139 yüksek bir eğer.110 ve üstü yüksek kabul edilir. Testi bir daha 10-12 saat açlık sonrası tekrarların.Yine yüksek çıkarsa başka tahliller de yapılması için bir dahiliye uzmanına başvurun.