5 aydır doğum kontrol hapı kulllanıyorum hamile kalma riskim var mıdır?

5 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum hamile kalma riskim var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Doğum kontrol hapları, normalde kadın vücudunda bulunan dişilik hormonlarını içeren ve kullanıldığı sürece gebeliği önleyen, etkili, kullanımı kolay ilaçlardır. Doğru kullanıldıklarında, doğum kontrol haplarının etkinliği yüzde 99.9’dur. Bu da, hamile kalma olasılığının hemen hemen hiç olmaması demektir.