5 aydır idrar kültürümde beta hemolitik streptokok B grubu (100 bin koloni) görünmekte?

 5 aydır idrar kültürümde beta hemolitik streptokok B grubu (100 bin koloni) görünmekte. 25 yaşında bir bayanım İTP tedavisi gördüm kan değerlerim normal ancak bu sebepten dolayı sosyal yaşantıma dönemiyorum. Kullanmadığım antibiyotik kalmadı bana yardımcı olurmusunuz lütfen

Tahlil.com Cevabı : B grubu streptokok a bağlı enfeksiyonlar antibiyotikle kolaylıkla tedavi edilebilir.Dirençli bir bakteri değildir.Bir başka merkezde idrar kültürünüzün incelenmesi ve ultrason,film gibi radyolojik testlerin de bir üroloji uzmanınca değerlendirilmesi uygun olacaktır