5 aylık bebeğimin idrar kültüründe 100.000 esheria coli çıktı

5 aylık bebeğimin idrar kültüründe 100.000 esheria coli çıktı diye sormuştum 6 tane iğne kullandık bu seferde +++ eritrosit çıktı eritrosit çıkmasını sebebi geçirdiği idrar yolu enfeksiyonumu yoksa başka ciddi bi hastalıkmı acaba

Tahlil.com Cevabı : Çok büyük ihtimalle geçirdiği idrar yolu enfeksiyonuna bağlı.

e*********** :

tekrar kültür tahlili yapıldı üreme olmadı normal çıkmış eritrosit +++ çıkmasının sebebi gecirdiği enfeksiyon olabilirmi kültür temiz çıktığı haldı neden eritrosit çıktı acaba

Cevap:

İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.Muayene olmalı, enfeksiyon da bu nedenlerden biri olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.