5 aylık oğlumun wbc değeri 15,5 çıktı.

Merhaba oğlum 5 aylık geçen gün yaptırdığımız kan tahlilinde WBC değeri 15,5 çıktı ilk gittiğimiz doktor oğlumun vücudunda iltihap olduğunu ve bunun için antibiyotik kullanmamız gerektiğini söyledi.Kendi doktorumuz ise bu sonucun önemli olmadığını ilaç kullanmaya gerek olmadığını hastalığın ortaya çıktıktan sonra tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi.Biz de ikiimde kaldık ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun değeri normal.5 aylık bir çocuğun wbc normal değeri yetişkinlere göre farklıdır.Endişelenmenize gerek yok.