5.5 yas oğlumun tahlil sonuçlarını yorumlarsaniz sevinirim.parantez içi bizim sonuçlarımidir! !

 5.5 yas oğlumun tahlil sonuçlarını yorumlarsaniz sevinirim.parantez içi bizim sonuçlarımidir! ! Hgb : 13-17 (12,9),LY%:20-47 (48,8),DEMIR:25-115 (176),VİT B 12:291-663 (885),IGA:5,97 DEN KÜÇÜK. NOT:teşhisi konmuş iga eksikliğimiz mevcuttur.tsk

Tahlil.com Cevabı : B 12ve demir değerleriniz yüksek ancak bunlar direkt hastalık bulgusu olarak değerlendirilmez.hgb değerindeki hafif düşüklük de kansızlık bulgusu olabilir.

e******* :

Peki yapmamız gerek yeni bir tahlil ya da başka bir şeye gerek var mi?neden yüksek çıkmış olabilir?yüksekliğin zararı var mı? ??tsk

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.