7 aylık bebeğim ek gıdalara başladığım günden bu yana kakasını yapmakta zorlanıyor. 4 gün hiç kaka yapmadığı oluyor?

7 aylık bebeğim ek gıdalara başladığım günden bu yana kakasını yapmakta zorlanıyor. 4 gün hiç kaka yapmadığı oluyor,beslenmesine dikkat ediyorum lifli yiyecekler veriyorum.Bebeğimin kakasının düzene girmesi için ne önerirsiniz?

Tahlil.com Cevabı : Anne sütünden sonra ek gıdalara geçilme sürecinde bu tür durumlar olağan olabilir. Bir müddet sonra geçmezde çocuk doktoruna başvurabilirsiniz.