7 yaşındaki kızımın TİROİD STİMULAN hormon(TSH)değeri 7.62 uıu/ml çıktı.Bu sonucu yorumlayabilirmisiniz?

Merhaba 7 yaşındaki kızımın TİROİD STİMULAN hormon(TSH)değeri 7.62 uıu/ml çıktı.Bu sonucu yorumlayabilirmisiniz.Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek kızınızın , hipotiroidi sorunu olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için  çocuk endokrinoloji bölümüne başvurunuz