Vitamin b12 sonucum 190 çıktı referans aralığı 180-940 ve TSH değerim 6.03 referans 0.25-5 yorumlayabilir misiniz?

  Vitamin b12 sonucum 190 çıktı referans aralığı 180-940 ve TSH değerim 6.03 referans 0.25-5 yorumlayabilir misiniz

Tahlil.com Cevabı :  TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz  Vitamin B 12 değeriniz ise normal sınırlarda olmakla birlikte, normalin alt sınırına yakın. B 12 içeren gıdalarla doğal yoldan B 12 ihtiyacınızı giderebilirsiniz.  Aşağıda B 12 içeren gıdaları görebilirsiniz.  http://tahlil.com/vitamin-b-12-iceren-besin-ve-gidalar-nelerdir