7 yaşındaki oğlumda Streptokok enfeksiyonu var mı?CRP neden yüksek?

Tahliller 7 yaşındaki oğluma aittir. Streptokok enfeksiyonu var mı. crp neden bu kadar yüksek olabilir?strep-a......negatif.kan tahlili: alt(sgpt)..... 10.49, crp........... 41.24,sedimantasyon 1 saat.....34

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuza hızlı test olarak da bilinen Strep A testi yapılmış ve negatif çıkmış.Bu sonuca göre oğlunuzda Streptokok enfeksiyonu yok.Ancak boğaz kültürü testi bu konuda daha duyarlı bir testdir.CRP yüksekliği ise çocuğunuzun muhtemelen bakteriyel bir enfeksiyon geçirdiğini destekliyor.Sedimentasyon yüksekliği de enfeksiyon şüphesini doğrulamakta.Ancak kan sayımı tahlilinizi göndermemişsiniz.Ayrıca tahlil sırasında çocuğunuzda bir hastalık olup olmadığı konusunda da bilgi yok.Bu konularda da sizden bilgi alabilirsek daha yardımcı olabiliriz.