72 yaşında tansiyonu son 1 aydır 16/7 15/9 nabız 80,ve 90 gibi inişler çıkışlar göstermekte ve baş dönmesi şikayetleri yaşamaktadır?

72 yaşında tansiyonu son 1 aydır 16/7 15/9 nabız 80,ve 90 gibi inişler çıkışlar göstermekte ve baş dönmesi şikayetleri yaşamaktadır.bu arada acile gittiğimiz dr idrar tahlilinde lökosit 214 olunca 10 gün cipro 500 mg kullanmamızı önerdi kullandı .tansiyon sorunu geçmeyince tekrar tahlil yaptırdık: PLT 123PCT 0,110LYM%19,9SED.1SAAT 24ÜRE 66 AST45 GGT114 CK.MB(immun inhibisyon) 41normal değerlere göre farklı çıktı yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Annenizde kronik hipertansiyona bağlı böbrek yetmezliği başlamış görülüyor. Olay ilerlemeden önlemlerin alınması lazım, en önemlisi de tansiyonun biran önce kontrol altına alınması. Nefrolojiye başvurmanızı öneririm.