8 aylık oğluma kültür testi yapıldı. 100.000 klebsiella pneumoniae üredi Amplicillin/Sulbactam:dirençli

  8 aylık oğluma kültür testi yapıldı. 100.000 klebsiella pneumoniae üredi Amplicillin/Sulbactam:dirençli sefoksitin: az duyarlı cephazolin: dirençli bunun dışındaki antibiyotikler "duyarlı" sonuç verdi. yorum yapabilirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuz idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor.Buna yönelik idrar kültürü ve antibiogram testi yapılmış.Duyarlı olan antibiyotikler enfeksiyonuna iyi gelenlerdir.Doktorunuz bunların arasından çocuğunuza en iyi geleni seçip tedavisini planlayacaktır.