8 gün geçti kız halen adet olmadı.

Slm hocam. 8 gün geçti kız halen adet olmadı. Test yaptık negatif çıktı. Adetleri düzensizdi ama 8 gün geçti ne yapmalıyız. Ağrıları filan var. Tekrar mı test yapalım hastahaneye mi gidelim bekleyelim mi ne yapalım yardım edin lütfen. Tşkler.

Tahlil.com Cevabı : Stres adet gecikmesinin en önemli nedenlerinden birisidir, ancak 3-4 gün içinde adet olmaz ise testi tekrarlamanızı öneririz..

a************** :

ben adet olduğum ilk gün 2 tane ağrı kesici içtim gelmemesi için ve kesti ama 3-5 gün sonrasında adet kanaması tekrar oldu normalde 1 hafta sürerken 10 günü geçti arada kahverengide geliyor ilk defa ağrı kesici içtim ve böyle oldu önemli bir şey var mıdır ağrı kesiciden mi kaynaklanmaktadır.

Cevap:

Bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekebilir. Yapılacak tetkikler sonucunda size tedavi önerilebilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

b************ :

Hocam sevgilim adet günlerini çok ağılı geçirdiğinden dolayı ultrason a gitti ve bişeyin olmadığını söylediler , benim sorum 3-4 ay önce ters ilşikiye girmiştik o akşamı ve diğer aylar regl oldu ama şuan 2-3 gün gecikme var hala adet olcak , ultrasonla gebelik belli olurmu nasıl olur kaçıncı ayda vs

Cevap:

Gebelik testi yapabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

t************ :

20 gun once kiz arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdim bende boksir kapri kiz arkadasmda ic cMasiri ve sort vardi.uzerindeyken bosaldim ona gecti mibilmiyoruz.gecmis olabilit ama 4 katan gecer mi?ertsi gun adet oldu 15 gun sonra test yaptik negatif cikti ama tedirginz hamilelik riski var mi?

Cevap:

Hamilelik riski yoktur..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

v*********** :

İki gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla sadece üzerinden pen*sini sürttü yatağa boşaldı ve sonrasi tekrardan sürtünmeye devam ettik 1 saat boyunca acaba zevk suyu ile sürtünürken hamile kalma ihtimalim varmi şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Cevap:

   Özellikle genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur. Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.   Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.   Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

h*** :

Merhaba ben şunu öğrenmek istiyorum 25 haziranda korunmalı ilişkim oldu...28 haziranda da adet oldum.Sonra 17 temmuzda adet oldum,son olarak da 10 ağustosta oldum.Acaba gebelik var mıdır?

Cevap:

İlişki sonrasında adet görüldüğü için hamilelikten söz edilemez.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.