8 haftalık hamileyim rubella igg antikoru pozitif çıktı. Igm negatif yani IgG 15 ten büyükse pozitif denmiş bende 55 bu nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Rubella IG G pozitifliği hamilelikte korkulacak bir sonuç değildir.Hamilelikte Rubella IGM pozitifliği sorun yaratır.Yeni geçirilen bir enfeksiyonu düşündürür.Rubella IG G pozitifliği ise önceden geçirilmiş enfeksiyon bulgusudur.Ve hamilelikte sorun yaratmaz.