Ben 7 haftalık gebeyim. Bende rubella IgG-94,4 çıktı. Doktorlar bana plazmafarez öneriyor aksi halde düşük olabilirmiş. Yorum yapabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Rubella IGG pozitifliği hamilelikte sorun yaratmaz.Zaten bir çok bayanda Rubella IGG pozitifdir.Hamilelikte sorun yaratan Rubella IGM pozitifliğidir.Rubella IGM pozitifliği yeni geçirilen bir enfeksiyonu düşündürür.Sizde böyle bir durum yok.