8 yıldır diyabet hastasıyım açlık kan şekerım 250 alt (sgpt) 399 ölçuldu diğerleri normal 53 kiloyum bu karaciğer alt değerinin yüksek çıkma sebebi nedir ?

Tahlil.com Cevabı : Bu kadar yüksek şeker de ALT değeri de yüksek çıkabilir,karaciğerde yağlanma da olabilir.ultrason çekilmesi yararlı olacaktır